Başkan’ın Mesajı

Kamil Adem

Değerli Ortaklarımız,

30. faaliyet yılını tamamlayan Ulusoy Un,  1969 yılında Ulusoy Gıda ile başlayıp, ailemizin ve bu aileye katılan bütün çalışma arkadaşlarımızın birikimlerinin getirdiği tecrübe, bilgi ve güvenle yönetiliyor.  Bu uzun yıllar bizlere çok önemli değerler kattı. Öncelikle yaptığımız işin, gıdanın, bir insan için ne kadar önemli olduğunu ve bunun sorumluluğunu her şeyden önde tutmayı öğrendik. Ulusoy gıda grubu çalışanları ve yöneticileri olarak, kendi tüketimimize uygun görmediğimiz ürünleri, üretmemeyi ve satmamayı en önemli kuralımız haline getirmiş, bunu güvenilir gıda tedarikçisi olmanın vazgeçilmez önceliği olarak benimsemiş bulunmaktayız.

Her zaman yeniliğe açık, takım ruhuyla çalışan, katma değer yaratan çalışanlarıyla; istikrar, kalite ve güven prensiplerinden taviz vermeyen yönetim anlayışıyla, Ulusoy Un hızla büyümeye başladı. İşte bu anlayış ile kurulduğunda 180 ton/gün olan kapasitesi,  bugün 900 ton/gün seviyesine ulaştı. Bu çalışmalarının ve müşterilerinin ödülü olarak Ulusoy Un, 1996 yılından itibaren İstanbul Sanayi Odasının 1000 Büyük Sanayi kuruluşu sıralamasında yer almaya başladı. 2014 yılı Kasım ayında, Ulusoy Un, sektöründe ve Samsun ilinde, Borsa İstanbul’da hisseleri işlem görmeye başlayan ilk şirket olma başarısını kazandı. Nihayetinde, 2017 yılı İstanbul Sanayi Odası anketine göre ise Türkiye’nin en çok üretim yapan 500 sanayi kuruluşu arasında 444. Sırada, sektörümüzde ise 5. sırada yer almayı başardı. Uzun yılların emeği sonucu, bu gurura ulaşılmasında emeği olan herkese şükranlarımı sunuyorum.

2019 yılı ilk üç ayında, şirketimiz 781 milyon tl satış hasılatı ile, bir önceki yılın ilk üç ayına göre, konsolide satış hasılatını %28 artırmıştır. Bu faaliyetlerinin sonucunda, 56,6 milyon TL esas faaliyeti karı elde ederek, bir önceki yılın aynı dönemine göre esas faaliyet karını iki kattan fazla artırmıştır. Özellikle içinden geçtiğimizi bu zor dönemlerde, aktif risk yönetimi ile şirketimiz sürdürülebilir büyümeyi başarabilmiştir. Bu politikamız çerçevesinde, kullanılan türev ürünler ile, döviz piyasalarında yaşanan dalgalanmalara karşı şirketimiz kendini korumuştur.

2015 yılında kurulan Ulidaş Tarım Ürünleri Lisanslı Depoculuk Anonim Şirketi, 2016 yılında Çorum’un Alaca ilçesindeki 41.950 ton kapasiteli depo yatırımına başlamıştır. 23.340 tonluk bölümü 16/1/2017 tarihinde, 41.950 tonun tamamı ise 16/6/2017 tarihinde lisans alarak, Türkiye’de tarım sektörünün geleceği olan lisanlı depoculuk sektörünün hizmetine girmiştir. Yozgat’ta inşası tamamlanan tesisimizi de, yeni sezon öncesinde devreye almayı hedeflemekteyiz.

Hedefimiz, gücümüzü takım çalışmasından alarak, alanlarında deneyimli tüm çalışma arkadaşlarımızla ile birlikte ilkelerimizden, değerlerimizden, hedeflerimizden ödün vermeden, firmamız faaliyetlerini global ölçeğe çıkarmaktır. Bu hedefler doğrultusunda, Ulusoy Un ailesi olarak var gücümüzle çalışacağız. Şirketimizin başarısında emeği geçen, Ulusoy Un ailesine katılan ve katılacak bütün ortaklarımıza, çalışanlarımıza, müşterilerimize ve tedarikçilerimize teşekkür ediyorum.

 

...

 

 

Eren Günhan ULUSOY - Yönetim Kurulu Başkanı