Başkan’ın Mesajı

Kamil Adem

Değerli Ortaklarımız,

31. faaliyet yılını tamamlayan Ulusoy Un, 1969 yılında Ulusoy Gıda ile başlayıp, ailemizin ve bu aileye katılan bütün çalışma arkadaşlarımızın birikimlerinin getirdiği tecrübe, bilgi ve güvenle yönetiliyor. Bu uzun yıllar bizlere çok önemli değerler kattı. Öncelikle yaptığımız işin, gıdanın, bir insan için ne kadar önemli olduğunu ve bunun sorumluluğunu her şeyden önde tutmayı öğrendik. Ulusoy gıda grubu çalışanları ve yöneticileri olarak, kendi tüketimimize uygun görmediğimiz ürünleri, üretmemeyi ve satmamayı en önemli kuralımız haline getirmiş, bunu güvenilir gıda tedarikçisi
olmanın vazgeçilmez önceliği olarak benimsemiş bulunmaktayız.
Her zaman yeniliğe açık, takım ruhuyla çalışan, katma değer yaratan çalışanlarıyla; istikrar, kalite ve güven prensiplerinden taviz vermeyen yönetimiyle, Ulusoy Un bu geçen 31 yılda hızla büyüdü. İşte bu anlayış ile kurulduğunda 180 ton/gün olan kapasitesi, bugün Samsun Gıda Organize Sanayi Bölgesindeki yeni fabrikamızın da devreye girmesiyle 1.500 ton/gün seviyesine ulaştı. Bu çalışmalarının ve müşterilerinin ödülü olarak Ulusoy Un, 1996 yılından itibaren İstanbul Sanayi Odasının 1000 Büyük Sanayi kuruluşu sıralamasında yer almaya başladı. 2014 yılı Kasım ayında, Ulusoy Un, sektöründe ve Samsun ilinde, Borsa İstanbul’da hisseleri işlem görmeye başlayan ilk şirket olma başarısını kazandı. Nihayetinde, 2018 yılı verileriyle, İstanbul Sanayi Odası anketine göre ise Türkiye’nin en çok üretim yapan ikinci 500 sanayi kuruluşu arasında 73. sırada, sektörümüzde ise 6. sırada yer almayı başardı. Uzun yılların emeği sonucu, bu gurura ulaşılmasında emeği olan herkese şükranlarımı sunuyorum.
2019 yılında, şirketimiz 3,052 milyar tl satış hasılatı ile, bir önceki yılına göre, konsolide satış hasılatını %2,2 artırmıştır. Şirketimiz için muhafazakar bir büyüme olarak değerlendiriyoruz, ancak 2019 yılı şartlarında, karlılık odaklı ve riski
sınırlandıran politikalarımızla, kar marjlarımızda iyileşme sağlanmıştır. Brüt kar 2019 yılında 159,8 milyon TL olarak gerçekleşerek, önceki yıla göre %46,7 artış göstermiştir. Özellikle üçüncü çeyrekte gerçekleşen faiz oranlarındaki düşüş, finansal piyasalara istikrar getirerek, önümüzdeki dönemler için büyüme isteğimizi artırmıştır. 2019 yılı aralık ayında faaliyete geçen 600 ton/gün kapasiteli yeni tesisimizin, 2020 yılında büyümemize olumlu katkı sağlayacağını beklemekteyiz.
2015 yılında kurulan Ulidaş Tarım Ürünleri Lisanslı Depoculuk Anonim Şirketi, Çorum’un Alaca ilçesinde 41.950 ton kapasiteli, Yozgat’ın Sorgun ilçesinde 67.000 ton kapasiteli lisanslı depoları ile Türkiye’nin tarım sektörüne hizmet vermektedir. Hedefimiz, gücümüzü takım çalışmasından alarak, alanlarında deneyimli tüm çalışma arkadaşlarımızla ile birlikte ilkelerimizden, değerlerimizden, hedeflerimizden ödün vermeden, firmamız faaliyetlerini global ölçeğe çıkarmaktır. Bu hedefler doğrultusunda, Ulusoy Un ailesi olarak var gücümüzle çalışacağız. Şirketimizin başarısında emeği geçen, Ulusoy Un ailesine katılan ve katılacak bütün ortaklarımıza, çalışanlarımıza, müşterilerimize ve tedarikçilerimize teşekkür ediyorum.

 ...

 

 

Eren Günhan ULUSOY - Yönetim Kurulu Başkanı