Ceo’nun Mesajı

Kamil Adem

Değerli hissedarlarımız,

Ulusoy Un, dünyaya kutsal ekmeğin hammaddesi buğdayın yayıldığı bu topraklarda doğdu. Ülkemizin bu güçlü tarihinden, insanlarından ve potansiyelinden doğan Ulusoy Un, geçen 31 yıl içerisinde, hem ülkemizde, hem dünyada sektöründe kendine önemli bir yer edinmeyi başardı. Şimdi, bu değeri, birincil halka arzımızdan şirketimize ortak olan 2700’den fazla hissedarımız ile paylaşmaktan gurur duyuyoruz.
Ulusoy Un, iüç fabrikasında toplam günlük 1.500 ton’a ulaşan üretim kapasitesiyle, İstanbul Sanayi Odasının 2018 yılı anketi verilerine göre ise Türkiye’nin en çok üretim yapan ikinci 500 sanayi kuruluşu arasında 73. sırada, sektöründe ise 6. sırada yer aldı.
Hem iç, hem dış pazarda, müşterilerimizin talepleri doğrultusunda, kaliteden ve gıda güvenliğinden taviz vermeden, koşulsuz müşteri memnuniyeti anlayışıyla satışlarımızı gerçekleştirdik. Bunun sonucunda, şirketimizin 2009 yılında 214 milyon TL olan cirosu, 2019 yılında 3,052 milyar TL seviyesine yükseldi, 10 yılda ciromuz 14 kat artarak, yıllık ortalama %30 hasılat büyümesi gerçekleştirebildik.
Şirketimiz 2019 yılı faaliyetleri neticesinde, önceki yılın aynı dönemine göre konsolide satış hasılatını %2,2 artırmıştır. Üretim ve ticari faaliyetlerinden 154,1 milyon tl esas faaliyet karı elde etmiştir. Finansal piyasalardaki dalgalanmalara karşı, şirketin risk yönetimi prensipleri titizlikle uygulanmaktadır. Dinamik yönetim yapımız ile, talebi hiç kesilmeyen temel gıda maddesinin üretimine aralıksız devam etmekteyiz. 2019 yılı sonunda, Samsun’daki yeni fabrika yatırımımızın ilk etabının tamamlanmasıyla, büyüme için önemli bir kapasite imkanına kavuştuk. Böylelikle devam eden yatırımlarımızla beraber, 2020 yılında büyümemizi sürdüreceğiz.
Ulusoy Un, halka açıldığı 2014 yılından 2019 yılı sonuna kadar, her takvim yılında pozitif net kar elde etmiştir. Tarım’a dayalı gıda sektörünün, özellikle makro ekonomide dalgalanmaların olduğu dönemlerde, güvenli bir liman olduğunu bu veriler de teyit etmektedir. Şirketimizin en önemli prensibi, kısa vadeli riskli büyümeler yerine, sürdürülebilir büyümeyi sağlamaktır.
Şirketimizi sektöründe en üstlere taşıyan ve bizlerden desteklerini esirgemeyen müşterilerimize ve çalışanlarımıza, halka arzımız
sonrası bize ortak olarak güven veren değerli yatırımcılarımıza, teşekkür ediyorum. 2019 yılının, şirketimiz için kazanç ve mutluluk
getirmesini diliyorum. 50. Yılını bu sene kutlayan Ulusoy Un ailesi, ortaklarımıza, çalışanlarımıza ve müşterilerimize değer yaratmaya
devam edecek....

 

 

 

Kamil Adem - İcra Kurulu Başkanı