Ceo'nun Mesajı

Değerli Paydaşlarımız,

Şirketimizin 2023 yılı ikinci çeyreğinde, satış hasılatı 13,8 milyar TL seviyesine ulaşarak, bir önceki yılın aynı dönemine göre %45,3 artış gösterdi. Aynı dönemde özkaynağımız ise 1,44 Milyar TL’den 3,97 Milyar TL seviyesine yükseldi. 


Şirketimizin sürdürülebilirlik stratejisi doğrultusunda öz tüketiminin yenilebilir enerji kaynaklarından sağlanabilmesi amacıyla, Türkiye’nin en büyük öz tüketim amaçlı rüzgar enerjisi elektrik üretim santrali olacak olan toplam 22.36 MW gücündeki Ulusoy Un Res projesinin türbin teslimat sözleşmesini imzaladık. Planlanan üretimle birlikte elde edeceğimiz enerji, yıllık tüketim miktarımızın yaklaşık 1,5 katı düzeyinde. Şirketimizin yapmış olduğu gelecek yatırımlarının en önemlilerinden olan Res ve Ges yatırımlarının geri dönüşleri özellikle maliyetlerimizde önemli yer tutan enerji ihtiyacının yenilenebilir kaynaklardan sağlanması yanında fazlasının satılmasıyla hem karlılık rasyolarımızda artış sağlayacak, hem de sürdürülebilirlik amaçlarına bir adım daha yaklaşmış olacağız. 


Değirmencilik sektöründe 5 ilde bulunan 5 üretim tesisimizle ülkemizin dört bir yanında stratejik ve lojistik avantaj elde etmiş durumdayız. Antakya fabrikamızın revizyon çalışmaları devam etmekte olup, 3. çeyrek içinde tamamlanmasını öngörüyoruz. Buranın da faaliyete geçmesiyle birlikte 4.200 Ton/Gün kapasiteyle sektör liderliğimizi korumaya devam edeceğiz. 


Lisanslı Depoculuk alanında faaliyet gösteren bağlı ortaklığımız Ulidaş, Aydın Germencik’te Söke fabrikamıza yaklaşık 20 km. mesafede bulunan ve hububat alanında faaliyet gösteren tek lisanslı depoyu satın aldı. Bakanlık onayı sonucu faaliyete başlamasıyla lisanslı depoculuk alanında Ege Bölgesinde de faaliyet göstereceğiz. 


2022 yılı sonuçlarıyla Türkiye’nin en büyük 69., borsa şirketleri arasında 33., ihracatını en çok artıran 28. ve Samsun’un en büyük şirketi durumuna geldik. Önümüzdeki dönemde de bu başarılara daha yenilerini katmak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Bu sonuçlardan ötürü tüm çalışma arkadaşlarımı kutluyor, başarılarının devamını diliyorum.

Zahit ÇETİN

CEO